Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Lśniące, białe zęby są synonimem witalności i młodości, a w ostatnim okresie również symbolem sukcesu.

Pacjentom, którzy chcieliby rozjaśnić wszystkie zęby proponujemy w Przychodni Stomatologicznej Aquarius wybielanie gabinetowe z użyciem lampy Beyond.

Zabieg trwa około godziny, może być wykonany w znieczuleniu przy dużej nadwrażliwości zębów. Najpierw dentysta zabezpiecza dziąsła specjalnym koferdamem, następnie nakłada żel wybielający na zęby i poddaje działaniu lampy Beyond, która aktywuje składniki żelu. Światło emitowane przez lampę zwiększa szybkość wnikania żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny oraz aktywuje proces utleniania w środku struktury zęba. Widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane.

Warunkiem podjęcia wybielania zębów jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i wymiana nieszczelnych wypełnień. W trakcie wybielania zębów należy liczyć się z wystąpieniem przejściowej nadwrażliwości. Należy wówczas zgłosić się do gabinetu na fluoryzację zębów. W czasie wybielania i dwa tygodnie po zabiegu obowiązuje dieta „biała”. Zakazane jest spożycie czerwonego wina, kawy, herbaty, dżemów, owoców tj. pokarmów o intensywnych kolorach. Efekt utrzymuje się średnio dwa lata, zaś po tym czasie można powtórzyć zabieg dla utrwalenia wyników wcześniejszego wybielania.
Pojedyncze, przebarwione, martwe zęby wybielamy metodą wewnętrzną. Do środka korony zęba zakłada się żel wybielający na kilka dni. Ten zabieg wykonywany jest przez lekarza w gabinecie. Po określonym czasie wkładka wybielająca jest wymieniana. Zwykle po trzech wizytach ząb przybiera pożądaną barwę, zakładamy wówczas wypełnienie. Efekt tej metody jest stały. Ząb nie przebarwia się ponownie i nie trzeba ponawiać zabiegu. Jeśli jednak ząb nie osiągnie właściwej barwy pomimo leczenia, pozostaje wykonanie korony protetycznej.