KONTAKT

Przychodnia Stomatologiczna Aquarius

lek. dentysta
Urszula Wieczerniak
ul. Wałowa 28 nr lok 11-12
84-200 Wejherowo

Wybielanie zębów

Lśniące, białe zęby są synonimem witalności i młodości, a w ostatnim okresie również symbolem sukcesu.

Pacjentom, którzy chcieliby rozjaśnić wszystkie zęby proponujemy w Przychodni Stomatologicznej Aquarius wykonanie indywidualnych nakładek. Żel wybielający deponowany jest do owych nakładek, a następnie pacjent zakłada je na łuki zębowe na około cztery-pięć godzin dziennie, przez okres tygodnia.

Wybielanie zębów

Warunkiem podjęcia wybielania zębów jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i wymiana nieszczelnych wypełnień. W trakcie wybielania zębów należy liczyć się z wystąpieniem przejściowej nadwrażliwości. Należy wówczas zgłosić się do gabinetu na fluoryzację zębów. W czasie wybielania i dwa tygodnie po zabiegu obowiązuje dieta „biała”. Zakazane jest spożycie czerwonego wina, kawy, herbaty, dżemów, owoców tj. pokarmów o intensywnych kolorach. Efekt utrzymuje się średnio dwa lata, zaś po tym czasie można powtórzyć zabieg dla utrwalenia wyników wcześniejszego wybielania.
Pojedyncze, przebarwione, martwe zęby wybielamy metodą wewnętrzną. Do środka korony zęba zakłada się żel wybielający na kilka dni. Ten zabieg wykonywany jest przez lekarza w gabinecie. Po określonym czasie wkładka wybielająca jest wymieniana. Zwykle po trzech wizytach ząb przybiera pożądaną barwę, zakładamy wówczas wypełnienie. Efekt tej metody jest stały. Ząb nie przebarwia się ponownie i nie trzeba ponawiać zabiegu. Jeśli jednak ząb nie osiągnie właściwej barwy pomimo leczenia, pozostaje wykonanie korony protetycznej.